Powrót Menu

Wydarzenia

Premiera filmu – Mój Niemandsland – Janoscha historia prawdziwa

Kategorie: Film

Gdzie:
ul. Św. Jana 24
Katowice

Kiedy: 08.05.2017 / 19:00

Bilety

  • Normalny - 12 zł

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Zapraszamy na uroczystą premierę filmu dokumentalnego Mój Niemandsland w reż. Wojciecha Królikowskiego, która odbędzie się w poniedziałek, 8 maja 2017 r. o godzinie 19.00.

Mój Niemandsland to plastyczna biografia Janoscha (Horsta Eckerta), jednego z najbardziej znanych twórców literatury dziecięcej, autora rysunków – obrazów ze swojego dzieciństwa. Na Górnym Śląsku znany przede wszystkim z Cholonka, czyli dobry Pan Bóg z gliny, potocznie nazywanego Biblią dla Ślązaków. Film jest podróżą w głąb człowieka spełnionego, pełnego sprzeczności i pasji. Opatrzony zdjęciami z domu Janoscha na Teneryfie oraz licznymi ujęciami archiwalnymi, tworzy niezwykle interesujący obraz.

Po projekcji odbędzie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi: Angelą Bajorek (autorką książki o Janoschu), Zbigniewem Kadłubkiem (filologiem, eseistą), Robertem Talarczykiem (dyrektorem Teatru Śląskiego), Mirosławem Neinertem (dyrektorem Teatru Korez w Katowicach) oraz Wojciechem Królikowskim (reżyserem filmu). Klimatu na scenie dopełni oryginalna scenografia ze spektaklu Cholonek w niezmiennie zachwycającej interpretacji Teatru Korez. Wydarzeniu będzie towarzyszyła prezentacja prywatnych pamiątek Angeli Bajorek otrzymanych od Janoscha.

Film wyprodukowany przez Telewizję Polską oddział w Katowicach, przy wsparciu finansowym Śląskiego Funduszu Filmowego.

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy