Powrót Menu

Wydarzenia

Monika Borzym - koncert

Kategorie: Muzyka

Gdzie:
ul. Św. Jana 24
Katowice

Kiedy: 15.05.2016 / 19:00

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Od premiery drugiej autorskiej płyty Moniki Borzym (oba albumy otrzymały tytuł platynowych) minęły już ponad dwa lata. Wokalistka po intensywnym okresie koncertów w Polsce i za granicą, a także współpracy w projektach gościnnych, postanowiła wrócić do studia nagraniowego, by wyprodukować swój trzeci album – „Joni”. Tym razem Monika zdecydowała zagłębić się w twórczość jednej ze swoich idolek - kanadyjskiej legendy - Joni Mitchell. Nowy materiał powstaje we współpracy z wybitnym gitarzystą z Los Angeles – Mitchellem Longiem oraz dwoma znakomitymi artystami z kraju - kontrabasistą Robertem Kubiszynem i perkusistą - Michałem Bryndalem.

Na parterze układ kawiarniany - stoliki z krzesłami.

Monika Borzym - jako piętnastolatka, po dwóch latach nauki w klasie fortepianu, wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Pełne stypendium uzyskane na prestiżowej uczelni Frost School of Music w Miami umożliwiło jej zdobycie warsztatu wokalnego na światowym poziomie, a przy tym zdobycie obszernej wiedzy w zakresie innych interesujących ją dziedzin muzyki. Po powrocie do kraju otrzymała od Michała Urbaniaka zaproszenie do wzięcia udziału w inauguracyjnym koncercie festiwalu Jazz Jamboree w warszawskiej Sali Kongresowej. Jako jedyną kobietę, najmłodszą uczestniczkę koncertu i jednocześnie elektryzującą wokalistkę, trudno było ją przeoczyć. Obecny na widowni dyrektor jednej z największych wytwórni niedługo po występie zaproponował jej kontrakt na trzy płyty. W ramach solowego debiutu, razem z nowojorskim producentem Mattem Piersonem, powstała płyta „Girl Talk”, smaczna kolekcja kobiecych hitów, przemienionych w szlachetne, jazzowe ballady. Płyta odniosła rewelacyjny sukces błyskawicznie pokrywając się platyną. Dwa lata później Monika wyszła do publiczności z propozycją autorskiego albumu, do którego muzykę skomponowała razem z pianistą Mariuszem Obijalskim. W przeciągu tygodnia od wydania album „My Place” uzyskał status złotej płyty. Po ponad dwóch latach powstał kolejny album – „Joni” - poświęcony kanadyjskiej piosenkarce Joni Mitchell.

Mitchell Long - amerykański gitarzysta i wokalista z Kalifornii z 32-letnim doświadczeniem na scenie, znany ze swojej działalności na kanwie jazzu i muzyki świata. Obecnie koncertuje i nagrywa z amerykańską wokalistką Melody Gardot i legendą muzyki afrykańskiej, Waldemarem Bastosem z Angoli. Grono muzyków współpracujących z gitarzystą jest niezwykle obszerne i prestiżowe, wystarczy wymienić kilka nazwisk takich jak: Dr Lonnie Smith, Larry Goldings, Herbie Mann, Ray Brown Jr., czy Sergio Mendes. Monika i Mitchell poznali się w Los Angeles w 2012 roku, kiedy wokalistka uczęszczała na zajęcia World Music prowadzone przez Mitchella. Zapałali do siebie muzyczną miłością i już wtedy postanowili stworzyć wspólny projekt. Pomysły dojrzewały i właśnie teraz, po czterech latach, nadarzyła się wyjątkowa okazja, by wspólnie zagłębić się w twórczość Joni Mitchell, która dla obojga artystów jest wielką inspiracją. Nie ma chyba lepszego muzycznego gruntu, na którym ich muzyczna wrażliwość mogłaby się spotkać.

Skład zespołu:
Monika Borzym – wokal
Michell Long – gitary
Robert Kubiszyn – kontrabas
Michał Bryndal - preparowany zestaw perkusyjny

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy