Powrót Menu

Wydarzenia

Koncert Otwarcia - Chet Faker

Kategorie: Muzyka

Gdzie:
ul.
Katowice

Kiedy: 21.08.2014 / 00:00

Organizatorzy wydarzenia

Bilety

  • Bilet pojedynczy - 80 zł zł
  • Karnet 3-dniowy - 190 zł zł

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Jeden z najważniejszych festiwali na Śląsku, doceniany zarówno w Polsce, jak i w Europie, o czym może świadczyć prestiżowa nagroda European Festival Awards w kategorii najlepszy mały festiwal, przyznana tej imprezie w 2010 roku.

To właśnie dzięki Nowej Muzyce w ostatni weekend sierpnia postindustrialne tereny KWK Katowice i nowa siedziba Muzeum Śląskiego, zmieniają się w prawdziwą mekkę dla wszystkich wielbicieli niszowych odmian muzyki elektronicznej i jazzowej.

Festiwal to nie tylko muzyka, ale również szereg działań kulturalnych na terenie całego miasta, takich jak warsztaty muzyczne i fotograficzne, pokazy filmowe czy wycieczki szlakiem najciekawszych industrialnych zabytków Śląska.
________________________________________________________________________________________

Chet Faker to pseudonim artystyczny Nicholasa Jamesa Murphy’ego, pochodzącego z Australii. Zyskał on popularność w momencie, gdy w sieci pojawił się cover utrowu Blackstreet „No Diggity”. Internetowa machina ruszyła, a po krótkim czasie utwór znalazł się na pierwszym miejscu notowania serwisu Hypermachine. W 2012 roku amerykańska wytwórnia Downtown Record zaprosiła go do współpracy i tak powstała EPka „Thinking In Textures”, dzięki której Chet Faker zdobył nagrodę dla Najbardziej Obiecującego Australijskiego Muzyka roku 2012. Od tego czasu artysta tworzy własne utwory, współpracuje także z innymi muzykami, np. Kilo Kish czy Flume. Murphy nie tylko sam tworzy covery, ale jego piosenki są przerabiane przez innych twórców – grupa Temper Trap, duet MS MR, Say Lou Lou. Charakterystyczne dla Chet Fakera jest połączenie elektronicznego dźwięku z soulowym brzmieniem.

Galeria zdjęć

Filmy

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy