Powrót Menu

Wydarzenia

JA JA JA NE NE NE (Polska): Fight, Fight - that is all we can do

Kategorie: Teatr

Gdzie:
ul. Św. Jana 24
Katowice

Kiedy: 11.06.2014 / 19:00

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


20. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART

SPEKTAKL TYLKO DLA WIDZÓW DOROSŁYCH!

Ja Ja Ja Ne Ne Ne jest warszawską organizacją powołaną w celu kreowania działań twórczych swoich członków i stowarzyszonych z nią artystów. Nazwa organizacji twórczo reprezentuje ideę łączenia przeciwieństw. Pochodzi od utworu Josepha Beuysa z 1968 roku. Grupa zrealizowała dotąd dwa przedstawienia autorskie aktorki Magdy Tuki, oba zrealizowane we współpracy i ze współudziałem tancerki Anity Wach.

Magda Tuka przez 10 lat pracowała w warszawskiej grupie Studium Teatralne jako aktorka i prowadząca warsztaty. Po odejściu ze ST pracowała z interaktywną grupą teatralną The Other Way Works, pokazując spektakle w Anglii, następnie ze słoweńskim kolektywem artystycznym Via Negativa. Zrealizowała też dwa własne przedstawienia, które znajdują się obecnie w repertuarze Ja Ja Ja Ne Ne Ne.
Anita Wach przez 7 lat pracowała jako tancerka w Śląskim Teatrze Tańca, następnie współpracowała z warszawskim teatrem tańca Bretoncaffe oraz jako niezależna tancerka i performerka z innymi grupami i artystami. Jest członkinią słoweńskiego kolektywu Via Negativa z Ljubljany, gdzie zrealizowała swój ostatni projekt solowy „Oops”.

„Fight, Fight - that’s all we can do (Walczmy, walczmy – to wszystko, co możemy zrobić)” jest drugim wspólnym projektem Anity Wach i Magdy Tuki, zrealizowanym pod szyldem Ja Ja Ja Ne Ne Ne. Spektakl nawiązuje do kulturowego motywu walki jako rozrywki i walki o dominację. Oglądanie walki było formą rozrywki od czasów niepamiętnych. Słynni Nubijczycy, starożytni zapaśnicy jako niewolnicy zabawiali walką najeźdźców z Egiptu. Zapasy, ta prosta, ale potencjalnie ryzykowna forma ekspresji (niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia) może dostarczać widzom szeregu niezapomnianych przeżyć. Może stać się hymnem miłości i wolności, choć dystans pomiędzy walczącymi a widownią bywa też przecież oznaką relacji władzy.

Bilety: 25 zł

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy