Powrót Menu

Organizatorzy

Teatr Korez

Kategorie: Sektor prywatny

Gdzie:
ul. Plac Sejmu Śląskiego 2
Katowice

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Teatr Korez powstał w 1990 roku. Jest prywatnym teatrem mieszczącym się w siedzibie Centrum Kultury Katowice. Dotychczas na deskach Korezu zagrano już ponad 3000 przedstawień. Spektakle teatru prezentowane były także w czasie licznych wyjazdów, m.in. w Bratysławie, Brnie, Budapeszcie, Kolonii, Berlinie, Waszyngtonie, Chicago i Wiedniu. Korez wielokrotnie gościł na znaczących festiwalach, występował m.in. w czasie Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu, Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie, Festiwalu Teatrów Europy Środkowej „Sąsiedzi” w Lublinie czy Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie. Jako pierwszy śląski teatr wystąpił na deskach Starego Teatru w Krakowie.
Poza występami repertuarowymi Korez prowadzi edukację teatralną dla młodzieży. Teatr był wielokrotnie nagradzany, a jego aktorzy wielokrotnie otrzymywali Złote Maski. Zdobyli także Nagrody Aktorskie na warszawskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych. Spektakle teatru zdobywały wyróżnienia m.in. na Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, Grudziądzkiej Wiośnie Teatralnej, Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie czy Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie.
W repertuarze Teatru znalazły się m.in. „Scenariusz dla 3 aktorów” Bogusława Schaeffera, Homlet „Andrzeja Celińskiego”, „Ballady kochanków i morderców wg Nicka Cave’a”, „Cholonek wg Janoscha”, „Kometa, czyli ten okrutny XX wiek” wg Jaromira Nohavicy czy „Kolega Mela Gibsona” Tomasza Jachimka. Spektakle teatru reżyserowali m.in. Andrzej Celiński, Maciej Ferlak, Waldemar Patlewicz, Robert Talarczyk i Józef Opalski.
Teatr Korez jest także organizatorem Letniego Ogrodu Teatralnego, w ramach którego w wakacyjne miesiące na plenerowej scenie prezentowane są spektakle teatralne i kabaretowe w nieco lżejszej formule, choć z zachowaniem wysokiego poziomu artystycznego. Od 2008 roku Korez organizuje także Katowicki Karnawał Komedii czyli przegląd dobrych i śmiesznych polskich spektakli teatralnych.

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy