Powrót Menu

Organizatorzy

Kino Studyjne Amok – Scena Bajka

Kategorie: Sektor publiczny

Gdzie:
ul. Dolnych Wałów 3
Gliwice

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Kino AMOK od początku swej działalności (1993 r.) ma charakter kina studyjnego, wyświetlającego filmy artystyczne, ze szczególnym uwzględnieniem filmów polskich i europejskich. Kino wzmocniło linię programową poprzez akces do Europa Cinemas oraz polskiej Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Repertuar jest dobierany tak, by AMOK wyświetlał wymagany procent filmów europejskich (30% w skali roku) oraz polskich (20% w skali roku) a warto dodać, że kino spełnia te wymogi z nadwyżką.
Prócz wyświetlania odpowiednio dobranego repertuaru, AMOK organizuje liczne dodatkowe imprezy, przeglądy, cykle, retrospektywy, spotkania z twórcami, eventy oraz festiwale. Przy kinie działa Dyskusyjny Klub Filmowy, który w ramach cyklicznych pokazów w pasmach: Classic, Doc oraz Future prezentuje nie tylko filmy z zakresu klasyki oraz perspektyw światowego kina, ale proponuje swoim członkom prelekcje wzbogacające kontekst prezentowanych rzeczy oraz udział w dyskusji po projekcji. Ponadto AMOK prowadzi szeroko zakrojoną działalność z zakresu edukacji medialnej (Młodzieżowa Akademia Filmowa i Przedszkolna Akademia Filmowa).
Po zmianie siedziby na wyremontowany budynek dawnego kina Bajka (2009 r.), kino Amok zyskało drugą salę projekcyjną. Natomiast dzięki najnowszemu projektorowi cyfrowemu oferującemu najwyższą jakość obrazu i dźwięku (zainstalowany w kinie w 2011 r.) AMOK ma zaszczyt prezentować swoim widzom filmy w 3D oraz projekty transmitowane na żywo w jakości HD: „The Metropolitan Opera: Live in HD" oraz transmisje spektakli baletowych z Teatru Bolszoj w Moskwie. Każdy widz kina AMOK ma zatem możliwość uczestnictwa w wydarzeniach artystycznych na światowym poziomie i w najwyższej jakości.
Mimo obecności w centrum miasta olbrzymiego multipleksu (15 sal) kino AMOK ma wciąż rosnącą frekwencję, pozyskuje wciąż nowych widzów, którzy doceniają stwarzany przez nie unikatowy klimat kultury filmowej.

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy