Powrót Menu

Organizatorzy

Beskidzka Galeria Sztuki

Kategorie: Sektor prywatny

Gdzie:
ul. Myśliwska 60
Szczyrk

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Beskidzką Galerię Sztuki w Szczyrku założyli w 1995 roku Barbara i Mirosław Batorowie. Na 200 m² galerii prezentowane są prace ponad 130 artystów. Jest to największa na południu Polski prywatna galerii sztuki współczesnej.
Wśród prezentowanych prac znajdują się dzieła malarskie kilkudziesięciu artystów współczesnych, grafiki, prace w szkle, rzeźba i ceramika. W galerii można także zakupić biżuterię artystyczną oraz upominki.
Wśród prac będących w posiadaniu galerii znajdują się dzieła m.in. Grażyny i Tomasza Lubaszków, znanego na całym świecie małżeńskiego tandemu malarskiego, Grzegorza Steca, najbardziej oryginalnego twórcy surrealizmu polskiego, Marcina i Andrzeja Kołpanowicza, syna i ojca, duetu malarskiego o wyrafinowanym stylu i niezwykłej tematyce artystycznej.
Co roku Beskidzka Galeria Sztuki organizuje blisko 10 wystaw malarskich. Oprócz działalności wystawienniczej galeria organizuje plenery malarskie, m.in.plener sztuki figuratywnej im. prof. Jerzego Dudy-Gracza, oraz spotkania autorskie, obejmujące wykłady o sztuce, warsztaty plastyczne, koncerty muzyki klasycznej. Gości także imprezy folklorystyczne.
Beskidzka Galeria Sztuki jest również organizatorem największej w Polsce międzynarodowej wystawy realizmu magicznego pt. "Magical Dreams". Galeria jest zaliczana do obiektów szlaku kulturowego Śląska.

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy