Powrót Menu

Miejsca

Miejski Klub im. Jana Kiepury – Energetyczne Centrum Kultury

Kategorie: Ośrodek kultury

Gdzie:
ul. Będzińska 6
Sosnowiec

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Założony w 1983 roku od początku utożsamiany był z postacią wielkiego tenora Jana Kiepury. Niewątpliwie postać ta wytyczyła podstawowe zadania i cele placówki, którymi było i jest krzewienie kultury muzycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Klub stale organizuje imprezy, otwarte koncerty jazzowe, popowe, przedstawienia teatralne, wystawy, przeglądy, konkursy muzyczne oraz turnieje taneczne. Codzienna praca Klubu to działalność 48. sekcji, które dzielą się na zajęcia w 83. grupach.
Do udziału w artystycznych wydarzeniach zapraszani są wybitni artyści z Polski i z zagranicy. Od 2003 roku w ramach współpracy z Filharmonia Śląska, regularnie odbywają się koncerty Śląskiej Orkiestry Kameralnej.
Ponadto organizowane są koncerty popularyzujące muzykę rozrywkową, w tym muzykę musicalową, filmową oraz muzykę z różnych stron świata. Od początku działalności klub zaprasza uczniów szkół na koncerty umuzykalniające.
Od 1994 roku klub jest organizatorem ogólnopolskich i międzynarodowych Turniejów Sportowego Tańca Towarzyskiego o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca. W 2000 roku jako pierwszy na południu Polski, Miejski Klub im. J. Kiepury zainicjował, organizacje ogólnopolskich turniejów „Tańca Cheerleaders”. Od 2008 roku nowatorską formą stał się również turniej tańca nowoczesnego „World Dance”.
Kolejna cykliczna impreza, o wieloletniej tradycji jest Europejski Integracyjny Festiwal Piosenki Dziecięcej „Intermuza”. Bardzo ważnym wydarzeniem organizowanym od 2008 roku jest Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych „KiepuraFest”, którego celem jest promowanie dorobku muzycznego i upowszechnienie postaci Jana Kiepury.
Niewątpliwie najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem muzycznym, organizowanym przez Miejski Klub im. J. Kiepury w Sosnowcu jest organizacja międzynarodowego festiwalu „World Fusion Music Festiwal”. Głównym zadaniem tej imprezy jest pokazanie różnorodnych nurtów muzyki i jej brzmień oraz prezentowanie wspaniałych wykonawców z różnych stron świata.

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy