Powrót Menu

Miejsca

Kino Kosmos

Kategorie: Kino

Gdzie:
ul. Sokolska 66
Katowice

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Kino Kosmos to obecnie nazwa sal filmowych Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach. Sam budynek kina został zaprojektowany w późnomodernistycznym stylu przez Stanisława Kwaśniewicza i wybudowany w latach 1959−1965. Do roku 2006 funkcjonował jako Kino Kosmos, późnej został przebudowany i zmieniony w wielofunkcyjne centrum filmowe. W momencie powstawania Kosmos posiadał jedną z największych sal kinowych na Śląsku − mogła pomieścić 600 osób, oraz posiadała jedyny w regionie wklęsły ekran panoramiczny. Obecnie po poprzednim kinie pozostały tylko żyrandole i fragmenty ściennej mozaiki.
Kino Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach od 1 stycznia 2009 roku należy do europejskiego programu Europa Cinemas, który swoim zasięgiem obejmuje już 43 kraje, 439 miast, 758 kin, posiadających w sumie 1945 sal kinowych.
Celem programu jest zwiększenie liczby filmów europejskich w repertuarach kin, wspieranie ich działań adresowanych do Młodej Widowni, zwiększenie frekwencji na filmach europejskich oraz rozwijanie sieci sal kinowych pozwalającej na podjęcie wspólnych działań na skalę krajową i europejską.

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy