Back Menu

Recurring events

Festiwal Twórczości Studenckiej

Kategorie: Literatura , Muzyka , Sztuki wizualne

Gdzie: Katowice

Zwykle odbywa się: październik

Po raz pierwszy w roku: 1995

External links


Impreza odbywa się cyklicznie każdej wiosny od 1995 roku w Klubie Studenckim Arkada. Od 1997 roku Festiwal Twórczości Studenckiej jest Giełdą Środowiskową dla Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. Stworzyło to możliwość na zaistnienie i zajęcie wysokich miejsc w Krakowie takim młodym śląskim zespołom, jak: Take Five, KME, Zorka 5, Zbeer Band czy Kameleon.

Najważniejszą częścią festiwalu jest konkurs, którego istotą jest prezentacja i promocja twórczości muzycznej i literackiej środowisk akademickich, a także umożliwienie młodym twórcom i wykonawcom prezentacji i konfrontacji ich osiągnięć, a w efekcie wyłonienie najlepszych z nich i pomoc w ich dalszej promocji. Nagrodą w konkursie jest występ na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie oraz podczas śląskich Juwenaliów. Eliminacje do konkursu odbywają się zawsze od kwietnia do marca. Oprócz konkursu muzycznego festiwalowi towarzyszą wystawy plastyczne, fotograficzne i kabareton. Festiwal na razie się nie odbywa. (ach)

Galeria zdjęć

Desktop version
Project co-financed by the European Union

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Core informations about Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 are on page www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy