Back Menu

Recurring events

Festiwal Rytm Gliwice

Kategorie: Muzyka

Gdzie: Gliwice

Zwykle odbywa się: październik

Po raz pierwszy w roku: 2009

External links


Organizowany przez Stowarzyszenie Muzyczne Rytm festiwal istnieje od 2009 roku. Co miesiąc w ramach koncertów konkursowych wyłania młode talenty. Pod koniec roku najlepsi z nich współzawodniczą w wielkim finale zwanym Festiwalem Piosenki Młodych Artystów Rytm w Gliwicach. Podczas finału przewidziany jest również koncert gwiazdy, dotychczas w tej roli wystąpiła m.in. Renata Przemyk.

Główny cel imprezy to odkrywanie oraz promowanie młodych talentow muzycznych, ale dla organizatorów niezwykle ważnym jest wzbudzanie fascynacji samą muzyką, rozwijanie zainteresowań oraz stwarzanie odpowiedniej atmosfery skłaniającej do nawiązywania kontaktów, zarówno tych o znaczeniu profesjonalnym, jak i tych typowo przyjacielskich. Przy organizacji festiwalu udziela się mnóstwo młodych, wyróżniających się kreatywnością i zapałem wolontariuszy. Wyróżnieni wykonawcy, poza honorowymi statuetkami otrzymują również możliwość wzięcia udziału w sesji nagraniowej albumu zawierającego wyróżnione podczas gali Rytmu utwory. (mn)

Galeria zdjęć

Desktop version
Project co-financed by the European Union

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Core informations about Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 are on page www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy