Back Menu

Recurring events

Festiwal Morza Nad Kanałem

Kategorie: Muzyka

Gdzie: Gliwice

Zwykle odbywa się: październik

Po raz pierwszy w roku: 2010

External links


Żartobliwe hasło: „Śląsk domaga się dostępu do morza” zostało wcielone w życie przez organizatorów Festiwalu Morza na Kanałem.

Gliwice są silnym ośrodkiem ludzi, których pasją jest żeglowanie. Historia festiwalu sięga 1991 roku, od kiedy odbywały się Gliwickie Spotkania Szantowe, w 1999 roku przekształciły się one w Silesian Shanties, by w 2011 roku przemianować się w Śląski Festiwal Piosenki Żeglarskiej, który co roku odbywał się w sali OSiR (do 2004 roku). Idea Festiwalu Morza nad Kanałem wpisuje się w tradycję i jest kontynuacją wcześniejszych inicjatyw. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2010 roku i została zorganizowana przez Stowarzyszenie GTW, a dyrektorem artystycznym festiwalu został Kamil Piotrowski, członek uznanego gliwickiego zespołu szantowego Sąsiedzi (który śpiewa harmonicznie acapella na sześć głosów szanty zabarwione folkiem). GTW zbierało doświadczenie organizując wcześniej koncerty: Szantowe Gliwice, Szantowe Powitanie Lata i ostatni, tuż przed festiwalem – Szantownia. Dotychczas na Festiwalu Morza Nad Kanałem wystąpili między innymi North Wind, Sąsiedzi czy Mechanicy Shanty. Oprócz koncertów muzyki żeglarskiej i morskiej w ramach festiwalu odbywają się także wystawy fotografii marynistycznej. (ach)

Galeria zdjęć

Desktop version
Project co-financed by the European Union

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Core informations about Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 are on page www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy