Back Menu

Recurring events

Festiwal Filmowy Cropp Kultowe

Kategorie: Film

Gdzie: Katowice

Zwykle odbywa się: maj

Po raz pierwszy w roku: 1998

External links


Zrodzony przez studentów w roku 1998, dojrzewał powoli, lecz konsekwentnie się doskonalił. W trzecim roku swojego życia przeszedł przemianę, której efekty widzimy po dziś dzień. Blisko związany jest z Uniwersytetem Śląskim, którego wykładowcy zawsze go wspierają dobrą radą i nauką, mimo, że sam określa siebie samoukiem. Jego samodoskonalenie to proces ciągły, więc nie można się po nim spodziewać, że na zawsze pozostanie takim jakim jest w chwili obecnej.
W 2013 roku Festiwal Filmów Kultowych przyjął nazwę Festiwal Filmowy Cropp Kultowe. W obszarze zainteresowań Cropp Kultowe pozostaje po prostu KINO - w całej jego żywotności, różnorodności i przewrotności, w dobrej i złej formie. Tak samo szanuje przeboje mainstreamowe, jak kameralne produkcje niszowe. Sięga po filmy z różnych czasów i z różnych półek, zrealizowane przez uznanych mistrzów, ale i pozbawionych talentu zapaleńców. Nie bawią go ugrzecznione agitki robione na doraźne potrzeby, ale filmy, które opierają się upływowi czasu i po latach nadal ujmują swoją szczerością i nierzadko bezkompromisowością. W kinie poszukuje przede wszystkim emocji i pragnie, żeby podczas Festiwalu Filmowego Cropp Kultowe udzielały się one również widzom.

Filmy

Desktop version
Project co-financed by the European Union

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Core informations about Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 are on page www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy