Back Menu

Places

Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego

Kategorie: Inne

Gdzie:
ul. Zacisze 3
Katowice

Contact

  • Kontakt
    32 779 21 00

External links


Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach to najstarsza wyższa uczelnia na Górnym Śląsku, założona w 1929 r. Oferuje studia na dwóch wydziałach: Kompozycji, Interpretacji, Edukacji i Jazzu oraz Wokalno-Instrumentalnym.
Uczelnia stanowi jeden z centralnych punktów na mapie muzycznej Śląska – kształcąc artystów, skupia wiele indywidualności muzycznych w obszarach działalności kompozytorskiej, wykonawczej i naukowej. Realizuje swoją misję poprzez organizację otwartych dla publiczności koncertów, warsztatów, konkursów i sesji naukowych.
Akademia Muzyczna dysponuje m. in. salą koncertowa dla 480 osób, biblioteką z czytelnią i laboratorium dźwięku. W sali koncertowej odbywają się ważne dla regionu wydarzenia artystyczne. Goście mogą skorzystać także z restauracji ulokowanej w atrium.
W podziemiach zabytkowego gmachu Akademii przy ul. Wojewódzkiej 33 mieści się Muzeum Organów Śląskich – jedyny tego typu obiekt w Europie Środkowej. Muzeum gromadzi, zabezpiecza i chroni obiekty związane z organami i ich historią.

Galeria zdjęć

Desktop version
Project co-financed by the European Union

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Core informations about Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 are on page www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy