Powrót Menu

Imprezy cykliczne

Letni Ogród Teatralny

Kategorie: Teatr , Kabaret , Dla dzieci

Gdzie: Katowice

Zwykle odbywa się: lipiec—sierpień

Po raz pierwszy w roku: 1999

Odnośniki zewnętrzne


Inicjatywa przejęta przez Mirosława Neinerta (dyrektor i aktor Teatru Korez) od warszawskich poprzedników. Letni Ogród Teatralny to organizowany od 1999 roku cykl wakacyjnych spotkań z teatrem. Składają się na niego, prezentowane w każdy wakacyjny weekend w podcieniach Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek spektakle teatralne, wieczory kabaretowe oraz przedstawienia dla najmłodszych widzów zwane Letnią Grządką Teatralną.

Idea LOT-u to szerzenie kultury wśród mieszkańców Śląska. Tanie bilety, darmowe spektakle dla dzieci oraz darmowe warsztaty poparte różnorodną ofertą programową stanowią o popularności i powodzeniu akcji. Podczas pierwszej edycji organizatorzy proponowali dziewięć spotkań w sobotnie wieczory. Od 2000 roku program poszerzył się i wzrósł do organizowania co najmniej trzech pokazów podczas jednego weekendu. Do tej pory można było obejrzeć zespoły teatralne z poszczególnych części Polski – Warszawy, Śląska, Krakowa czy Zielonej Góry, a na LOT-owej scenie prezentowali się m.in.: Grupa Rafała Kmity, Teatr Montownia, kabaret Mumio, Teatr Ludowy z Krakowa, Och Teatr, Teatr Imka z Warszawy czy Arcipelago Circo Teatro z Wenecji z oryginalną komedią dell’artre.

Letni Ogród Teatralny stanowi dość nietypową inicjatywę – działa podczas powszechnego „sezonu ogórkowego”, lecz dzięki temu, że imprezy odbywają się na wolnym powietrzu, a zatem w warunkach przychylnych korzystaniu z letniej pogody, od lat cieszą się niesłychaną popularnością. (nw)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy