Powrót Menu

Imprezy cykliczne

Festiwal Tauron Nowa Muzyka

Kategorie: Muzyka , Interdyscyplinarne

Gdzie: Katowice

Zwykle odbywa się: sierpień

Po raz pierwszy w roku: 2006

Odnośniki zewnętrzne


Jeden z najważniejszych festiwali na Śląsku, doceniany zarówno w Polsce, jak i w Europie, o czym może świadczyć prestiżowa nagroda European Festival Awards w kategorii najlepszy mały festiwal, przyznana tej imprezie w 2010 roku.

To właśnie dzięki Nowej Muzyce w ostatni weekend sierpnia postindustrialne tereny KWK Katowice i miejsce budowy siedziby Muzeum Śląskiego, zmieniają się w prawdziwą mekkę dla wszystkich wielbicieli niszowych odmian muzyki elektronicznej i jazzowej. Dotychczas na kilku scenach rozstawionych pośród widowiskowych ruin śląskiego dziedzictwa przemysłowego, a wcześniej w katowickim Szybie Wilson i w Cieszynie, gościły największe gwiazdy współczesnych odmian muzyki tanecznej, mistrzowie ambientu i klasycy techno, światowej sławy artyści, tacy jak Amon Tobin, DJ Krush, Battles, Jamie Lidell, Roots Manuva, Fever Ray, Autechre, Moderat, Lamb, Apparat czy Jamie Woon.

Festiwal to nie tylko muzyka, ale również szereg działań kulturalnych na terenie całego miasta, takich jak warsztaty muzyczne i fotograficzne, pokazy filmowe czy wycieczki szlakiem najciekawszych industrialnych zabytków Śląska. (msz)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy