Powrót Menu

Imprezy cykliczne

Festiwal im. Kaliny Jędrusik

Kategorie: Muzyka

Gdzie: Częstochowa

Zwykle odbywa się: luty

Po raz pierwszy w roku: 2008

Odnośniki zewnętrzne


Na cześć Kaliny Jędrusik w jej rodzinnym mieście Częstochowie odbywa się od 2008 roku festiwal muzyczny. Fenomenalna polska aktorka teatralna i filmowa, piosenkarka i artystka kabaretowa przyszła na świat w 1930 roku w Gnaszynie, który jest obecnie dzielnicą Częstochowy. To w tym mieście w 1949 roku ukończyła liceum im. J. Słowackiego. Największą popularność przyniósł Kalinie Jędrusik udział w programach telewizyjnych Kabaretu Starszych Panów oraz kreacje filmowe, m.in. Joanny w „Lekarstwie na miłość” w reżyserii Jana Batorego.

W ramach festiwalu odbywa się konkurs dla wokalistów, w którego jury zasiadali dotychczas m.in. Wojciech Waglewski, Piotr Baron, Olga Bończyk, Beata Zawadzka-Kłos, Jerzy Jarosik i Zbigniew Krzywański. Poza przesłuchaniami odbywają się koncerty gwiazd, w poprzednich edycjach wystąpili m.in. Gaba Kulka i Voo Voo. W programie nie brakuje również koncertów dedykowanych Kalinie Jędrusik, w 2011 podczas festiwalu odbyła się promocja poświęconej aktorce książki Dariusza Michalskiego. (mn)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy