Powrót Menu

Artyści

Ronnie Deelen

Kategorie: Muzyka , Malarstwo , Sztuki plastyczne , Video art , Performance

Gdzie:
Katowice

Odnośniki zewnętrzne


Multi-artysta holenderskiego pochodzenia, który z wyboru mieszka i tworzy na Górnym Śląsku. Po ukończeniu szkoły w Rotterdamie przeprowadził się do Katowic, aby rozpocząć studia uzupełniające w Akademii Sztuk Pięknych. Został na dobre – nauczył się polskiego i obecnie jest nazywany najsłynniejszym Holendrem w Katowicach.

W twórczości Ronniego Deelena przeplata się mnóstwo dziedzin, technik i mediów. O swoich aktywnościach mówi: „bardzo lubię kombinować, zajmuję się animacją, muzyką, performance, video, malarstwem, grafiką, szyję lalki”. Na polu muzycznym jest DJ-em, tworzy także autorskie live-acty z wykorzystaniem własnej muzyki, generowanej za pomocą samodzielnie skonstruowanych generatorów dźwięku. Używa też maskotek i kostiumów. Wszystko to w charakterystycznej dla siebie, superkolorowej estetyce, koniecznie w duchu DIY. Jest wielkim fanem nowych technologii, które chętnie łączy z dawno zapomnianymi, analogowymi urządzeniami. Wraz z Piotrem Ceglarkiem i Janem Dybałą współtworzył audiowizualne projekty o eksperymentalnym zacięciu: RGBoy i Teleport Katowice. Obecnie rozwija swoje solowe projekty, prowadzi rozmaite warsztaty, uczy m.in. tworzenia muzyki 8BIT-owej i samodzielnego budowania syntezatora dźwięku. (mn)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy