Powrót Menu

Artyści

Renata Przemyk

Kategorie: Muzyka

Gdzie:
Bielsko-Biała

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Urodziła się w 1966 roku, pochodzi z Bielska-Białej. Już w chwili debiutu w 1989 roku widać było wyraźnie, że Renata Przemyk to artystka w pełni ukształtowana, obdarzona olbrzymim talentem wokalnym i umiejętnością interpretowania doskonałych tekstów Anny Saranieckiej, wyrażających niepokoje współczesnych kobiet. Niesamowita sceniczna ekspresja oraz dojmująca artystyczna szczerość zapewniły jej nagrodę Grand Prix na XXV Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie i otwarły drogę do kariery, która trwa z powodzeniem po dziś dzień.

Uznawana za jedną z nielicznych w kraju wokalistek, które równie dobrze czują się na festiwalu w Opolu, jak i podczas festiwalu w Jarocinie, opublikowała w przeciągu ostatnich dwóch dekad dziewięć solowych płyt, z których prawie każda doczekała się statusu złotej płyty. W ostatnich latach artystka poszerzyła nieco formułę swoich koncertów, występując z akustycznym trio i eksperymentując z elementami folku, pokazała także swój talent aktorski, pojawiając się w spektaklach chorzowskiego Teatru Rozrywki – „Terapia Jonasza” i „Tramwaj zwany pożądaniem”. (msz)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy