Powrót Menu

Artyści

Piotr Naliwajko

Kategorie: Malarstwo

Gdzie:
Katowice

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Malarz urodzony w 1960 roku w Świętochłowicach. Ukończył katowicką filię Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, gdzie studiował pod kierunkiem Macieja Bieniasza i Jerzego Dudy-Gracza. W latach 1983-89 wraz Leszkiem Żegalskim i Januszem Szpytem był członkiem grupy artystycznej Kij Nadęty Czyli Całkiem Nowi Dzicy Normalni Dadaiści, która nawiązywała do prowokacji dadaistycznych, negujących sztukę abstrakcyjną i sceptycznie odnosząc się do wymogów publiczności i ocen krytyków.

Przede wszystkim maluje surrealizujące portrety i sceny figuratywne, kładąc nacisk na symbolikę póz i gestów przedstawianych postaci. Sięga do wątków mitologicznych, lecz są one przefiltrowane przez optykę kultury masowej i poetykę fantasy. Realizuje też malarstwo wielkoformatowe (np. kurtyna dla Teatru Powszechnego w Łodzi pt. „Zdumiewająco nieprzemysłowy duch”). Wystawiał swoje obrazy na ponad 100 wystawach w Polsce i za granicą (między innymi w Holandii, Niemczech, Francji, USA i w byłym Związku Radzieckim). Obecnie największą kolekcję jego prac posiada muzeum w Würzburgu. (łb)

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy