Powrót Menu

Artyści

Łowcy.B

Kategorie: Kabaret

Gdzie:
Cieszyn

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Cieszyński kabaret powstał w 2002 roku z inicjatywy grupy studentów wydziału Uniwersytetu Śląskiego. W jego skład wchodzą: Bartosz Góra, Bartosz Gajda, Sławomir Szczęch, Paweł Pindur, Maciej Szczęch i Mariusz Kałamaga. W 2003 roku kabaret zwyciężył w Przeglądzie Kabaretów PAKA.

Łowcy.B są jednym z najpopularniejszych kabaretów w Polsce. Ich charakterystyczny styl oraz nieodłączne atrybuty, takie jak powyciągane sweterki, stały się rozpoznawalną marką na polskiej scenie kabaretowej. Wśród nagród wymienić warto: Statuetkę Ericha von Patisohna, przyznaną podczas 4. Festiwalu Kabaretu w Zielonej Górze oraz nagrody Krakowskiego Przeglądu Kabaretów Amatorskich PAKA m.in. za inteligencję, najlepszy rekwizyt czy stawianie czoła nietolerancji. Łowcy.B dwukrotnie zwyciężali w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Kabaretowej O.B.O.R.A w Poznaniu oraz zdobyli całe mnóstwo innych zaszczytnych tytułów i nagród głównie za wysoki poziom pierwszorzędnego absurdu.

Łowcy.B to pierwsza liga wśród kabaretów czerpiących ze specyficznego humoru, nawiązujących do tradycji pure nonsense, pantomimy oraz piosenki. Członkowie kabaretu udzielają się również w projekcie muzycznym Ja Mmm Chyba Ściebie. (mc)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy