Powrót Menu

Artyści

3 Kluski Śląskie

Kategorie: Muzyka

Gdzie:
Katowice

Kontakt

Odnośniki zewnętrzne


Nazywają się sympatycznie, bo 3 Kluski Śląskie. Pochodzą z Tychów. Swoje brzmienie określają jako akustyczny grunge, a w bonusie dorzucają taki oto przepis: „gitarę, wokal, bas i perkusję, wymieszać z doświadczeniem, zdobytym w takich kapelach, jak El Secatorre, Insekt czy Antykonserwa, całość podlać masą energii oraz otwartego myślenia o muzyce – i gotowe”.

Energiczne, trochę przybrudzone – grunge'owe korzenie zobowiązują, ale jednocześnie technicznie dopracowane piosenki łatwo wpadają w ucho, a najlepiej sprawdzają się podczas występów na żywo. Charakterystyczne i nie do końca konwencjonalne użycie gitary akustycznej, dopełnione jest żywiołową sekcją rytmiczną. 3 Kluski Śląskie są laureatem gliwickiego festiwalu młodych talentów Manufaktura Dźwięku, wystąpili również na Sealesia Festivalu w ramach Dni Województwa Śląskiego 2012, a ich utwór znalazł się na kompilacji śląskiego labelu Falami „Sealesia 2”. Po kilku przetasowaniach, w składzie 3 Klusek Śląskich znajdują się: Adam Antosiewicz Jr – gitara i wokal, Michał Spis – perkusja oraz Piotr Magnucki – bas. Materiału z debiutanckiej płyty formacji można posłuchać w Internecie. (mn)

Galeria zdjęć

Wersja standardowa
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską

Regionalny Program Operacyjny Województwa Śląskiego – realna odpowiedź na realne potrzeby

Silesiaspace – przestrzeń kultury Śląska. Budowa serwisu e – informacji kulturalnej Województwa Śląskiego.
Stowarzyszenie Inicjatywa

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Informacje źródłowe na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 znajdują się na stronie www.rpo.silesia-region.pl

wykonanie: deploy